1948 - 1984

čtvrtek 25. únor 2010 21:50

K.Gottwald 1948 V.Clementis zmizel

25.únor 1948 je skutečnost ,Orwellův román 1984 je fikce.Podobnost je více než shodná. http://www.youtube.com/watch?v=YVQdeZII16Y

Dnes je 25. února 1948 - datum, které bývalo v kalendáři červeně zvýrazněno ,názvy byly různé„Vítězný únor“nebo Vítězství pracujícího lidu“, o tomto „vítězství bylo napsáno neskutečné množství knih,článků,takže každá polemika je zbytečná.Byl nastolen totalitní systém, s vládou jedné strany KSČ ,který trval do roku 1989.Vláda KSČ se začala podobat Straně z Orwelova románu 1984 ..V proslavené románu o totálním vládnutí Strany je zmiňováno ministerstvo pravdy,jehož úkol bylo přepisování dějin, aby neomylnost a vševědoucnost Strany byla dokonalá.Jiné názory byly tvrdě trestány.

Nařízením Strany byly dvouminutovky „Nenávisti“,kde se podporovala nenávist k ideozločincům a zrádcům režimu.

Nenávistné výkřiky proti zrádcům KSČ typu “Psovi,psí smrt “ jsou těmto dvouminutkám „Nenávisti“více než podobné.

.Můžeme tedy směle srovnávat ,ministerstvo Pravdy všemohoucí Strany v Orwellově románu s neomylností vlády KSČ. Po únoru 1948 toto ministerstvo sice nevzniklo ,ale chování stranických funkcionářu bylo naprosto identické. Přepisovala se a kamuflovala historie ve stejném duchu jako v románu.

Existuje nádherný příběh shody 1984 s 25.2.1948 . .

Na známé fotografie z tohoto dne Klementa Gottwald, z balkónu paláce Kinských, na Staroměstské náměstí ,oznamuje, že se „právě vrací z Hradu“.

Když si poslechnete nahrávku projevu, bude Vám nápadná Gottwaldova špatná artikulace., jakoby by byl pod vlivem alkoholu. K.Gottwald má na hlavě beranice, vedle něj stoji V.Clementis /státní tajemník ministerstva zahraničních věcí od března ministr zahraničních věci/ v klobouku.

http://www.youtube.com/watch?v=YVQdeZII16Y

K.Gottwald přišel z hradu v klobouku.Obával,že klobouk by nepůsobil dostatečně proletářsky a milého Clementise požádal o výměnu svého klobouku za jeho beranici .

Foto je jasné K.Gottwald hříma v clementisově beranici a V.Clementis po jeho boku má na hlavě gottwaldův klobouk.

Za dva roky K.Gottwald nechá popravit, svého spolustraníka a přítele V.Clementise ve známem procesu s "protistátním spikleneckým centrem Rudolfa Slánského",

Clementisovo jméno bylo vymazáno ze stranický dějin ,aby dílo bylo dokonalé vymazali, lepe řečeno ,vyretušovali Clementise i z fotografie .Na fotografii kterou ,známe ,je pouze řečnící Gottwald v clementisově beranici a V.Clementis zmizel.

Üředníci z Orwellova ministerstva pravdy by určitě nepostupovali lépe.

Mezi Vítězným únorem 25.2.1948 a románem 1984 je neskutečná podoba.

Prostě fikce se stala skutečností. Pikantní je na tom i skutečnost, že Orwell svůj nadčasový román,napsal v roce 1949.Určitě netušil, jak se jeho román ,v krátké době stane popisem nastavájích skutečností

Jiří Bakala

Jiří Bakala

Jiří Bakala

Zdravotnictví a jeho historie,úvahy,vzpomínky,polemika etc.

jsem zdravotnik-chtěl bych psát o historii a současnosti zdravotnictví.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Tipy autora