Amalgáni a Acylpyríni

pátek 3. červen 2011 20:00

kdo je Amalgám a kdo Acylpyrin

Doufám že všichni naši politici znají naši dohodu v rámci EU o rtuti .Ministerstvo životního prostředí uveřejnilo "úmluvu o rtuti" kde se zavazuje k zákazu používání rtuti pro její škodlivost na lidský organismus.
http://www.mzp.cz/cz/umluva_o_rtuti  

Před lety jsem studoval lékařskou fakultu, v té době byla rozdělena na všeobecnou větev,stomatologickou a pediatrickou.Kolegům ze stomatologie jsme říkali Amalgáni a oni nás zvali Acylpyríny.Vzpomenul jsem si na to při sledování amalgámové bitvy ve vládě .Bylo pro mne velmi poučné toto řešení nepatrného problému,který již vyřešilo ministerstvo životního prostředí.

Co je to vlastně amalgamová vypln zubů-Amalgámová výplň zubů obsahuje rtuť, stříbro, měď a cín. Všechny tyto složky jsou pro lidský organismus velmi jedovaté.

Amalgámové plomby nejsou hezké, ale jsou zadarmo a dlouho vydrží. Jenže: neničí nám zároveň zdraví? Některé severské státy Evropy už je zakázaly a americká Agentura pro léky a potraviny vydala varující prohlášení, že zubní amalgám obsahuje rtuť, která může mít toxické dopady na nervovou soustavu dětí a na lidský plod u těhotných.

 Aby toho nebylo málo, riziky amalgámu se zabývá i Evropská unie. Ta před několika týdny zakázala prodávat teploměry obsahující rtuť. Další materiál na řadě, nad nímž visí otazník, je amalgám. Jen ve státech EU se totiž ročně spotřebuje asi 120 tun rtuti pouze pro výrobu plomb. A každý rok se zhruba poloviční množství starých plomb dostává do odpadu. Přitom nikdo nepochybuje o tom, že je rtuť toxická pro životní prostředí i pro člověka. .je známo oslabení imunity ,úbytkem T ,zhoršení deprese a některých systémových onemocnění etc

.Norsko a Dánsko zakázaly používat pro plombování zubů amalgámové výplně už před lety. Zákaz má jedinou výjimku: pacienty, kteří jsou alergičtí na materiál, z něhož se skládají bílé plomby. Což je převážně pryskyřice. Ti ostatní už černou plombu v těchto severských státech do úst dostat nesmí.

V našem parlamentu je neskutečně velké procento lékařů ,také ve většině vlád,byl vždy alespon jeden lékař .

Výsledek amalgamové bitvy je znám ,pojištovny  budou plomby hradit-není to paradox že hradí něco

co může naopak zdraví poškodit.

Jiří Bakala

Jiří Bakala

Jiří Bakala

Zdravotnictví a jeho historie,úvahy,vzpomínky,polemika etc.

jsem zdravotnik-chtěl bych psát o historii a současnosti zdravotnictví.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Tipy autora