Přístání na měsíci a pohled z "gender role"

středa 15. červenec 2009 12:43

Zítra uplyne 40.let ,16.7.1969,od startu Apolla 11 s kosmonauty N.Armstrongem,B.Aldrinem a J.Collinsem ,chtěl bych proto připomenout málo známou historku.

 

Zítra uplyne 40.let ,16.7.1969,od startu Apolla 11 s kosmonauty N.Armstrongem,B.Aldrinem a J.Collinsem .Cílem bylo.první přistání člověka na měsící.To se uskutečnilo dne 20.7.1969.Všechna media, noviny televize internet etc, budou určitě zaplavena články,starým televizním šoty  etc.,které cestu  tří kosmonautu rozeberou do nejmenších detailů technických ,filosofických, futurologistický etc.

Chtěl bych  připomenout malou pikantnost .Feministky v USA tak dlouho a analyzovaly slova N.Armstronga,tzv.první slova na měsíci:"That's one small step for (a) man - One giant leap for the mankind"až došly k přesvědčení že tam N.A. vynechal a před man,a tím dostala věta jiný smysl ,který mluví jen o mužích.Poslechněte si prosím několikráte ona slova a řekněte si tak je tam to a nebo ne."That's one small step for (a) man - One giant leap for the mankind".

http://www.youtube.com/watch?v=RMINSD7MmT4 

Poslouchejte a rozjímejte.

P.S.Doporučuji přečíst skvělou knihu od Normana Mailera :"Oheň na měsíci".Spolu s autorem prožijete vzrušující dobrodružství cesty na měsíc ,budete krok po kroku sledovat  projekt od zrodu až k jeho vyvrcholení .

http://www.wechoosethemoon.org/  video NASA

Jiří Bakala

Jiří Bakala

Jiří Bakala

Zdravotnictví a jeho historie,úvahy,vzpomínky,polemika etc.

jsem zdravotnik-chtěl bych psát o historii a současnosti zdravotnictví.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Tipy autora